Dacă în anul de grație 2026 sunt probleme la alimentarea cu petrol, atunci treaba nu-i bună.
Cu toții știm că prețul carburanților, după 2020 până în prezent, s-au dublat, iar asta nu datorită faptului că modul de extracție este mai costisitor ori din cauză lipsei petrolului de pe scoarța terestră! Nu! Ci din pricina prostiei omenești, mai exact din lipsa inteligenței politicienilor!
După anul 2020, partea întunecată a omenirii a dat drumul la un virus, a pornit un război, două războaie, au alimentat mașinăria de război, iar toate acestea necesită bani.
Populația, biata de ea, a pus ceva deoparte bani în perioada de liniște, lucru văzut de către bancheri, de politicienii de mucava (doar au acces la conturile noastre) și imediat au atentat la banii oamenilor, la banii majorității. Să ai părăluțe puse la „saltea” nu este un lucru bine văzut de către actuala clasă politică. Te consideră independent, ești necontrolabil!
Zonele cele mai bogate în petrol din lume sunt cele din Orient, Rusia și Venezuela.
Pentru conflictul din Orient vinovați sunt evreii susținuți de americani, din cauza disputei dintre Rusia cu Ucraina, cei cu orgolii ieftine din UE au decis să nu se mai achiziționeze carburanți ieftini de la ruși pe motiv că susținem armata Rusiei, iar pentru Venezuela vina este în totalitate a domnului Donald Trump ajutat bineînțeles de către trădătorii din Venezuela, de către cei care sunt la putere în locul lui Nicolas Maduro.
Dinamica inteligenței domnului Trump este una simplă și eficientă: deții controlul carburanților, ai parte de putere.
Rusia și SUA au controlul carburantului, deci au puterea necesară de a modela lumea!
Uniunea Europeană, din nefericire, nu mai deține controlul carburantului, iar pentru asta plătim cu toții!
Dam Șarpe