Domnul Ministru Dimian chiar merită aplaudat

    0
    16

    Am văzut știrile care au avut ca scop lezarea imaginii unui profesor universitar de calibru și totodată Ministrul Educației, respectiv pe domnul Mihai Dimian.

    Este greu, într-o junglă bucureșteană, să stai tot timpul în fața, fără a fi criticat dur sau murdărit pe nedrept!

    În schimb reacția domnului profesor universitar Mihai Dimian este una cu adevărat demnă și de urmat. Să donezi leafa de ministru reprezintă un gest de lăudat. Acest lucru poate să-l facă doar un sucevean puternic, un bucovinean autentic.

    Domnul Dimian oferă un exemplu bun celorlalți demnitari din Guvernul României, care sigur deranjează, dar care face bine. Iar pentru asta trebuie să-l aplaudăm!

    Dan Sarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.