Domnul Vasile Rîmbu, primarul municipiului Suceava, nu poate mulțumi pe toată lumea

    0
    283

    Într-o societate normală, democrată, nu poți mulțumi pe toată lumea! Nu ai cum!

    Fiecare individ este diferit, sucit, mai mult sau mai puțin mofturos, mai mult sau mai puțin sensibil mai mult sau mai puțin puturos sau mai mult sau mai puțin harnic ori mai mult sau mai puțin educat.

    Niciodată nu ai să-i poți pune la masă pe un om harnic, docil, alături de unul leneș ori șmecher de leneș și cu gura mare. Cel harnic repede își pierde locul sau se lasă ”cucerit” din respect de cel șmecher de leneș.

    De când a preluat mandatul de primar domnul Vasile Rîmbu a început să facă nițeluș ordine și disciplină în ceea ce a găsit.

    Să nu uităm, municipiul Suceava a fost ”cucerit” de lucrări prost executate, dar excelent plătite.

    Cum era normal și de așteptat cei care au dus-o bine de tot pe vremea domnului Ion Lungu repede s-au asociat și au început să guițe, să-și apere interesul din trecut în detrimentul celor mulți.

    Cu banii pe care i-a lăsat domnul Ion Lungu în visteria Sucevei, adică cei mulți pe minus, orice primar care venea nici strada nu putea trece!

    Ceea ce a făcut până acum domnul Vasile Rîmbu este mai mult decât onorabil. Reabilitarea unei părticele din Parcul Șipote a dus la o relaxare a sucevenilor, lucru nepermis de către administrația Ion Lungu.

    Domnul Vasile Rîmbu, primarul municipiului Suceava, își va urma calea aleasă de a face bine municipiului Suceava și sucevenilor (dar nu va putea mulțumi pe toată lumea), lucru ce va deranja enorm de mult celor care au fost de partea unui trecut plin de noroi, de praf, iar vara cu un miros urât, înțepător, de canal.

    Dan Șarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.