Este jenant ca un Prim-ministru cum este domnul Ilie Bolojan să taie din bursele elevilor și studenților, iar pensiile speciale să fie mărite

    0
    365

    Toată lumea care are habar de puțină economie spune răspicat că măsurile economico-financiare luate de actualul guvern, cică condus de un om cu viziune cum este domnul Ilie Bolojoan, sunt stupide și lovesc tocmai în cei vulnerabili, în economie și în viitorul României.

    Domnul Ilie Bolojan se vede de la mii de kilometrii distanță că este omul celor bogați. Dânsul ia de la săraci și dă la cei cu bani.

    Să le rupi bursele elevilor și a studenților, tocmai celor care îți asigură viitor, dar să le menții privilegiile celor care au sute de mii de euro, te încadrează perfect la categoria oameni lipsiți de minte sau la categoria persoanelor umile.

    Bieții studenți pe bune au ieșit în stradă să strige după ajutor, iar tu, Ilie Bolohan, te faci că nu vezi.

    Scriu aceste rânduri cu o durere în suflet.

    Să le tai acei câțiva leuți pe care îi primește un student sau un elev, dar pe un pensionar, la 45 de ani, să-l menții și că director la stat, adică să-l lași cu două venituri care însumează ușor peste 35.000 de lei pe lună, ne arată din nou că actuala clasă politică crescută după Revoluția din 22 Decembrie 1989 NU ESTE DE PARTEA POPORULUI ROMÂN.

    Rușine, domnule Ilie Bolojan! Rușine PNL!

    Dan Șarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.