Municipiul Suceava se face mai frumos

    0
    8

    Într-o democrație reală, într-o societate normală, părerile și valorile sunt împărțite.

    Acest aspect este redat și de materialele prezente pe rețelele de socializare (nu numai la vot), bine, cele care au o doză de bun-simț, restul sunt gunoaie aruncate în spațiul virtual.

    Chiar dacă se supără unii suceveni, municipiul Suceava, din octombrie 2024, a început să se schimbe frumos.

    Domnul Vasile Rîmbu, Primarul municipiului Suceava, are acest merit.

    Nu poți modifica totul în nici doi ani, dar toate au un început bun.

    Știrea de astăzi prin care se arată Curtea Domnească intră într-o reabilitare totală, ne demonstrează mișcare de bine care se face în municipiul Suceava. Dacă se vor respecta toți pașii privind reabilitarea locului unde se țineau ”ședințele de guvern a Moldoveni”, va fi ceva frumos, vor veni mulți turiști, va fi peste gândirea care s-a abătut la Cetatea de Scaun, dar cu un cost mult, mult mai redus. Atenție, la reabilitarea Curții Domnești ar fi bine ca cei care au lucrat pentru imaginea Cetății de Scaun să se abțină, kitsch-ul nu are ce căuta.

    Dan Șarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.