Municipiul Suceava se schimbă frumos

    0
    38

    Faptul că au fost demolate câteva sute de garaje din municipiul Suceava, amplasate pe domeniul public, a deranjat tot câteva sute de suceveni, dar acest lucru a făcut bine la câteva mii de suceveni care au un loc de parcare.

    Binele niciodată nu poate fi realizat într-o pondere de 100 la sută, nici nu ai cum! În schimb dacă modifici urâtul în frumos, dacă repari ceva ceea ce altul a stricat, vii cu ceva nou, înseamnă că ți-ai făcut treaba.

    Zilnici fac câțiva kilometri prin municipiul Suceava pe jos și observ că fața orașului se modifică plăcut pe zi ce trece, iar acest lucru s-a produs de când este Primar domnul Vasile Rîmbu.

    În această săptămână s-a început reabilitarea zonei unde este amplasat bustul lui Mihai Eminescu.

    Dan Șarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.