Tânărul politician din Suceava

    0
    17

    M-am uitat puțin la delegațiile care au fost primite luni, 18 mai 2026, la Cotroceni, de către Președintele României și am observat că cel mai tânăr politician a fost de la PSD, este din Suceava, adică domnul Gheorghe Șoldan, Președintele Consiliului Județean Suceava, vicepreședinte PSD.

    Din punctul meu de vedere pentru domnul Gheorghe Șoldan este un lucru bun, ne arată că dumnealui are o maturitate și o experiență politică de calitate, altfel nu făcea parte din delegația PSD.

    La cei 34 de ani, domnul Gheorghe Șoldan face treabă și este prezent acolo unde se cere.

    Săptămânal citesc despre proiectele începute, derulate, finalizate de guvernarea de la CJ Suceava condusă de către domnul Gheorghe Șoldan.

    Județul Suceava a mai avut parte de politicieni buni, iar aici pot să-i amintesc pe: domnul Constantin Sofroni, Bunul Dumnezeu să-L odihnească în pace, pe domnul Gheorghe Flutur (din nefericire dumnealui a fost orbit de putere și în câțiva ani nu a mai ținut cont de dorințele poporului, ba chiar a făcut lucruri împotriva sucevenilor și românilor), dar nu au fost așa de tineri când au ajuns la putere, cum este domnul Șoldan (sigur voi fi criticat pentru un vocabular dulceag, iar frigiderul îmi va fi umplut cu carne). Sunt sigură că prezența domnului Gheorghe Șoldan la centru face bine județului Suceava, cu alte cuvinte domnul Șoldan atrage și va atrage fonduri pentru dezvoltarea județului Suceava.

    Peste ceva timp, sigur vor apărea și alți tineri suceveni în politică.

    Este un lucru normal, firesc și de apreciat ca un tânăr, cum este domnul Gheorghe Șoldan, să se afirme în politică, iar cei cu experiență, mai înaintați în vârstă, să-i sprijine pe cei tineri.

    Dan Șarpe
    p.s. Poză preluată de pe Facebook

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.