Terasele fac parte din arhitectura municipiului Suceava

    0
    29

    Am mare încrederea în domnul Vasile Râmbu, Primarul municipiului Suceava. Știu că are puterea și inteligența de a schimba orașul Suceava.

    Niciodată domnul Râmbu nu-i va putea mulțumi pe toți sucevenii, dar dacă trece de cifra de 60% din populație în dreptul ”satisfăcător” a reușit să-și îndeplinească mandatul de primar.

    Sunt convins că mulți dintre Domniile Voastre a vizita cel puțin o țară din Europa unde a observat că terasele sunt la ordinea zilei, fac parte din arhitectura zonei respective. Bineînțeles cu respectarea legislației în vigoare și a esteticului.

    Fiecare orășel din România, nu mai vorbesc de zonele unde există un turism bine determinat, are mai multe terase. Terasa oferă un aer boem orașului sau zonei respective.

    Municipiului Suceava, din nefericire, de mai bine de 15 ani, și-a pierdut din farmecul trecutului, nu mai are un turism bine dezvoltat, iar acest lucru afectează mult economia orașului.

    La capitolul turism stă mai bine comuna Cacica, de exemplu, iar Suceava suferă.

    Pentru a relansa turismul trebuie să oferi ceva , să promovezi mult și inteligent și chiar să construiești terase.

    Dacă închizi terase, nu restaurezi monumente istorice, menții în funcții anumite ”personalități” care se cred ”grei în istorie” riști să ajungi dintr-un municipiul reședință de județ un simplu sătuc evitat de turiști.

    Domnul Vasile Râmbu are calitatea de a procesa anumite informații și de a lua decizii bune.

    Sper ca turismul să revină în municipiul Suceava, iar terasele să strălucească legal și plăcut estetic.

    Dan Șarpe

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.